KETTLEBELL, SYSTEMY PODWIESZANE, SZTANGI - KRAKÓW

 Rejestracja zakończona
 
1
Kategoria
Warsztaty
Termin
14 listopad 2020 12:00 - 15:30
Miejsce
Klub Fitness & Wellness Azik, ul, Wysłouchów 30D
Telefon
604 193 083
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty przeznaczone zarówno dla instruktorów fitness, jak i i miłośników zajęć:

  • obejmują 3 godziny i 30 minut szkolenia
  • każdy moduł trwa 1 godzinę i 10 minut
  • zajęcia rozpoczynają się w sobotę o 12:00 i trwają do 15:30
  • treść merytoryczna warsztatów przedstawiana jest w formie zajęć praktycznych (lekcje)

 

HARMONOGRAM:

12:00-13:10 Moduł I

KETTLEBELL - szkoleniowiec Anna Jędruch

Trening z odważnikami kettlebell to metoda treningowa angażująca całe ciało. Wykorzystywane pierwotnie w radzieckiej armii do treningu wojskowego odważniki, dziś zyskują popularność przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Zwiększają siłę mięśni, koordynację, a przede wszystkim wymuszają utrzymywanie ciągłego balansu, przez co uczą potęgi CORE w treningu siłowym i funkcjonalnym. Trening Kettlebells angażuje do pracy wiele grup mięśni jednocześnie, stąd zalicza się go raczej do treningu ogólnorozwojowego niż tradycyjnego podnoszenia ciężarów.

Na warsztacie poznasz zasady prowadzenia rozgrzewki funkcjonalnej, podstawowe ćwiczenia z Kettlebell wraz z omówieniem techniki ich wykonania, dowiesz się, jak ważna jest w nich mobilność oraz zobaczysz, jak ten przyrząd może być wykorzystany na sali fitness w treningu grupowym, jak i w treningu indywidualnym.

 

13:10-14:20 Moduł II

SYSTEMY PODWIESZANE - szkoleniowiec Anna Jędruch

Warsztaty przeznaczone dla instruktorów, trenerów oraz wszystkich osób uwielbiających aktywność fizyczną, którzy chcą poszerzyć swoje treningi o wykorzystanie taśm w systemie podwieszanym.

Na warsztacie dowiesz się jakie są zalety treningu z taśmami, jak można dostosować trening do zróżnicowanych możliwości i na co zwracać największą uwagę, aby ćwiczenia były bezpieczne i efektywne. Lekcja pokazowa składa się z rozgrzewki, stretchingu dynamicznego i części głównej bazującej na wzorcach: Plank, Push, Pull, Rotate, Hinge, Squat i Lunge oraz podsumowania i omówienia.

 

14:20-15:30 Moduł III

SZTANGI - szkoleniowiec Aneta Balcarek

Sztangi to grupowe zajęcia fitness oparte na treningu wytrzymałościowo – siłowym, przy użyciu sztang z odpowiednio dobranym obciążeniem i odpowiednim tempem muzyki. W treningu wzmacniana jest każda grupa mięśniowa. Lekcja dotyczyć będzie zasad treningu fitness ze sztangami przy muzyce, budowania choreografii, poznania podstawowych ćwiczeń i ich modyfikacji oraz zasad dostosowywania obciążeń. Warsztat przeznaczony jest dla każdego, kto chce poznać metodykę konstruowania zajęć ze sztangami w treningu grupowym, jak i indywidualnym. Każdy uczestnik zajęć pozna metodykę budowania choreografii oraz wiedzę na temat doboru ćwiczeń, tempa muzyki, zasad dostosowywania obciążeń na poszczególne grupy mięśniowe. Podczas lekcji będą używane: gryf z zestawem zacisków i potrzebnymi obciążeniami, step, mata.

 

Wymagania:

  • ukończone 16 lat oraz, w przypadku nieletnich uczestników, zgoda rodziców/opiekunów prawnych
  • ukończona szkoła średnia (lub w trakcie nauki)
  • predyspozycje ruchowe (koordynacja, poczucie rytmu)
  • rejestracja na warsztaty min. 3 dni przed planowaną datą rozpoczęcia
  • płatność za uczestnictwo do 72 godzin od momentu rejestracji

Na zakończenie kursanci otrzymują certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

CENA: 130 ZŁ

 
 

Terminy

  • 14 listopad 2020 12:00 - 15:30
 Rejestracja zakończona
 
1

Wspierane przez iCagenda