Sukces i specjalizacja

Od początku skupialiśmy się na rozwoju w jednej dziedzinie – szkoleniach dla instruktorów fitness. Dziś pomagamy przede wszystkim w zdobyciu takich zawodów jak: Instruktor Fitness, Instruktor Personalny, Instruktor Aqua Fitness, Instruktor Pilates. Wierzymy, że nasza szkoła wciąż się rozwija i zdobywa uznanie kolejnych kursantów, ponieważ pozostaliśmy wierni naszym ideałom. Wiele lat temu założyliśmy, że naszą firmę zbudujemy w oparciu o profesjonalizację usług szkoleniowych, szacunek i uczciwość wobec klientów oraz poświęcenie. Nigdy nie szukaliśmy taniego poklasku, i choć okazji nie brakowało, nie zamierzaliśmy też szybko się wzbogacić. Mieliśmy szerszy plan i większe ambicje. Chcieliśmy zbudować ośrodek szkoleniowy z profesjonalną kadrą, kształcącą świetnych specjalistów. Myślimy, że nam się udało. Dziś tworzymy doświadczoną i odpowiedzialną instytucję szkoleniową.

Cele i marzenia

Nadszedł moment, że jako zawodowi instruktorzy fitness i osoby od lat związane z branżą wellness połączyliśmy siły i powołaliśmy do życia Szkołę Instruktorów Fitness. Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym kursanci mogliby w stosunkowo krótkim czasie podnieść kwalifikacje, zdobyć wiedzę i uprawnienia do pracy w zawodzie instruktora fitness. Z czasem otworzyliśmy drogę do zdobywania innych zawodów pokrewnych: trenera personalnego czy instruktora pilates. Tak powstała seria specjalistycznych kursów i szkoleń dedykowanych zarówno początkującym, jak i zaawansowanym uczestnikom. Chcieliśmy podnieść poziom usług na rynku fitness, kształcić prawdziwych zawodowców.

Rozwój

Okazało się, że zapotrzebowanie na ofertę szkoleń fitness było ogromne. W Szkołę Instruktorów Fitness włożyliśmy wiele pracy i serca. Przez lata pracowaliśmy na renomę wśród klientów i otoczenia z branży. Wielkim sukcesem było dla nas wypracowanie własnych metod i technik kształcenia. Pomogliśmy rozwinąć skrzydła każdemu, kto szukał u nas pomocy, wiedzy, wsparcia. Dzięki nam uczniowie, studenci, absolwenci uczelni sportowych, a nawet pasjonaci sportu mieli szansę zdobyć uprawnienia do wykonywania bardzo poszukiwanych zawodów na rynku. Mieliśmy i wciąż mamy duży wkład w rozwój kompetencji zawodowych wielu instruktorów, fizjoterapeutów, rehabilitantów, tancerzy czy sportowców. Od początku naszych kursantów otaczaliśmy kompleksową opieką, tak by po uzyskaniu dyplomu mieli pewność, że dobrze zainwestowali czas i pieniądze – że zdobyli nowy zawód lub umiejętności. By czuli się pewnie ze świadomością, że mają wszelkie kompetencje do prowadzenia zajęć sportowych.

Początki

Żeby opowiedzieć historię naszej szkoły, musimy cofnąć się w przeszłość o jakieś 20 lat. Zaczynaliśmy jako miłośnicy sportu, gimnastyki i zdrowego stylu życia. Pasja szybko stała się pracą i sposobem na życie. Bacznie obserwowaliśmy polski rynek fitnessu i widzieliśmy, jak intensywnie się rozwija. Polacy pokochali aerobik, pilates, jogging i inne formy ruchu. Z roku na rok przybywało pasjonatów fitness. Poziom usług oferowanych przez kluby musiał być coraz wyższy. Wtedy pojawiła się myśl, że w Polsce nie brakuje świetnych klubów i sal treningowych, ale jest deficyt ośrodków szkoleniowych dla instruktorów fitness. Postanowiliśmy coś z tym zrobić.